Sporák s rúrou KVS MORAVIA typ 9100-V

Cena
0 €

Výrobca

Kód produktu
P00220

Sporák s rúrou na tuhé palivá KVS MORAVIA typ 9100-V s teplovodným ohrievačom (výmenníkom) viac

Sporák na tuhé palivá KVS MORAVIA typ 9100-V s teplovodným ohrievačom (výmenníkom) kombinujú výhody spotrebiča určeného na varenie, pečenie jedál a kotla ústredného kúrenia.

Veľké kúrenisko sa dá ľahko prestavať na letnú alebo zimnú prevádzku (odnímateľný horný rošt). Jednou z mnohých ďalších výhod je variabilita pripojenia ku komínu.

Kachle majú 3 výstupy dymových výparov v štandardnej verzii na pripojenie ku komínu zozadu, zboku alebo zhora (poznámka: pri použití sklokeramickej dosky - možnosť pripojenia iba z bočnej alebo zadnej steny). 

Kachle sa vyrábajú v pravej alebo ľavej verzii, ktorá sa vyznačuje hlavne umiestnením vývodov do komína (pri pohľade spredu). Správny dizajn - všetky 3 výstupy dymových výparov sú v pravom rohu a rúra je tiež umiestnená v pravej časti kachlí. Ľavá verzia - všetky 3 výstupy dymových výparov sú v ľavom rohu a rúra je tiež umiestnená v ľavej časti kachlí.

Tento spotrebič nie je zaradený do tried "emisií", ale pretože má zabudovaný výmenník vody a príkon vyšší ako 10 kW, podlieha povinným pravidelným kontrolám podľa platnej legislatívy (revízia 1 x za 36 mesiacov).

Technické parametre:

Menovitý tepelný výkon (MTV): 10,0 kW
Výkon do priestoru: 6,6 kW
Výkon do vody: 3,4 – 7 kW
Objem ohrievača teplej vody: 10 litrov
Vývody ohrievača teplej vody: 1
Priemer dymového hrdla: 120mm
Rozmery kachlí (šxhxd): 924 x 850 x 600 mm
Rozmery rúry (šxhxd): 400 x 294 x 482 mm
Výška odsávacieho otvoru: 735 +- 5 mm (v strede od podlahy)
Minimálny ťah komína: 12 Pa
Efektivita v MTV 85,2 %
Hmotnosť: 158kg
Odporúčané palivo: Drevené a drevené brikety
Varianty dizajnu dosky: striekaná oceľ, brúsená oceľ, sklokeramika
Trieda energetickej účinnosti:

Technický popis

Sporák KVS MORAVIA typu 9100-V je určený na spaľovanie tuhých palív, ako je drevo a drevené brikety.

Tieto kachle s ohrievačom teplej vody (výmenníkom) kombinujú výhody spotrebiča určeného na varenie, pečenie jedla a kotla ústredného kúrenia. Materiály použité pri výrobe tohto typu sú podobné v porovnaní s inými typmi spotrebičov KVS MORAVIA.

Je navrhnutý tak, aby pri zachovaní funkcie varenia a pečenia sa jeho potenciál využíval aj na vykurovanie iných miestností. Spotrebič s ohrievačom teplej vody má vyššiu prevádzkyschopnosť ako spotrebiče bez ohrievača, a preto vyžaduje vyššiu frekvenciu ukladania a roštovania paliva počas prevádzky. Nie je možné nastaviť stabilnú prevádzku. Spotrebič je vhodný na vykurovanie menších bytových jednotiek a chát.

Kúrenisko kachlí je tradične vyrobené zo šamotových tehál a je rozdelené na dve časti liatinovými roštmi. Toto usporiadanie ponúka dve možnosti prevádzky:

  • letná prevádzka – kúrenie na hornom rošte (vhodné na varenie a pečenie).
  • Zimná prevádzka – kúrenie na spodnom rotačnom rošte (vhodné na vykurovanie, varenie a pečenie).

Ohrievač teplej vody je umiestnený v spodnej časti kúreniska, v priestore medzi dvoma mriežkami. Vývody na pripojenie k systému ústredného kúrenia sú na zadnej stene spotrebiča. Vzhľadom na obmedzený priestor v dizajne kachlí je ohrievač teplej vody menší, a preto má nižší obsah vody. Preto odporúčame pripojiť kachle k okruhu s nútenou cirkuláciou vody (s čerpadlom).

Spotrebič s ohrievačom teplej vody nie je možné prevádzkovať bez pripojenia k vykurovaciemu systému!

Rúra kachlí je väčšia a obsahuje mriežku a plech na pečenie. Má vynikajúce schopnosti pečenia, čo je spôsobené konštrukciou samotného sporáka, pretože plameň obopína celý obvod rúry. Z tohto hľadiska bude tento typ vhodnejší, ak uprednostňujete pečenie a varenie pred ohrevom.

Na zabudovanie kachlí do kuchynskej linky je možné použiť chladiace panely. Ak sú horné skrinky nad kachľami súčasťou vedenia, je potrebné ich izolovať od tepla a pary, napr. kapucňou alebo inými prostriedkami. V opačnom prípade môže dôjsť k poškodeniu vedenia.