Sporák KVS MORAVIA typ 9114-V Sofia

Cena
0 €

Výrobca

Kód produktu
P00221

Sporák na tuhé palivá KVS MORAVIA typ 9114-V Sofia s teplovodným ohrievačom (výmenníkom) viac

Sporák na tuhé palivá KVS MORAVIA typ 9114-V Sofia s teplovodným ohrievačom (výmenníkom) kombinujú výhody spotrebiča určeného na varenie, ohrievanie jedál a kotla ústredného kúrenia.

Veľké kúrenisko umožňuje použitie drevených guľatiny s dĺžkou do 350 mm a priemerom do 230 mm.

Kachle Sofia v rustikálnom štýle si získali množstvo zákazníkov, ktorí oceňujú najmä ich vzhľad, sklenené dvere kúreniska a možnosť ohrevu alebo varenia jedla vďaka sporáku, ktorým sú tieto kachle vybavené.

Kachle sú vhodné pre staršie aj moderné interiéry. Ideálne je umiestniť tieto kachle do otvoreného priestoru, pretože sú určené hlavne na vykurovanie. Sálavé teplo do priestoru je vyžarované vo všetkých smeroch, ale väčšinou spredu a dosky.

Technické parametre:

Menovitý tepelný výkon (MTV): 7,8 kW
Výkon do priestoru: 4,4 kW
Výkon do vody: 3,4 – 7 kW
Objem ohrievača teplej vody: 15 litrov
Vývody ohrievača teplej vody: 1
Priemer dymového hrdla: 120mm
Rozmery kachlí (šxhxd): 515 x 850 x 575 mm
Rozmery kúreniska (šxhxd): 380 x 250 x 400 mm
Minimálny ťah komína: 15 Pa
Efektivita v MTV 78,6 %
Hmotnosť: 130 kg
Odporúčané palivo: Drevené a drevené brikety
Varianty dizajnu dosky: oceľová zem
Trieda energetickej účinnosti:

Technický popis

Sporák KVS MORAVIA typu 9114-V Sofie sú určené na spaľovanie tuhého paliva, ako je drevo a drevené brikety.

Tento typ s teplovodným ohrievačom (výmenníkom) kombinuje výhody spotrebiča určeného na varenie, ohrievanie jedla a kotla ústredného kúrenia. 9114-V zaujme aj tým, že cez sklenené dvere kúreniska je možné vidieť horiaci oheň. Materiály použité pri výrobe tohto typu sú podobné v porovnaní s inými typmi spotrebičov KVS MORAVIA.

Spotrebič je navrhnutý tak, aby pri zachovaní funkcie varenia sa jeho potenciál využil aj na vykurovanie iných miestností. Spotrebič s ohrievačom teplej vody má vyššiu prevádzkyschopnosť ako spotrebiče bez ohrievača, a preto vyžaduje vyššiu frekvenciu ukladania a roštovania paliva počas prevádzky. Nie je možné nastaviť stabilnú prevádzku. Spotrebič je vhodný na vykurovanie menších bytových jednotiek a chát.

Kúrenisko je tradične vyrobené zo šamotových dosiek s hrúbkou 40 mm a robustným liatinovým dnom lemovaným žiaruvzdorným betónom a liatinovým roštom. Vzhľadom k tomu, že tento typ má veľké vstupné dvere do kúreniska (šírka 300 mm x výška 245 mm), je možné do neho vložiť predvalky s priemerom 230 mm a dĺžkou 350 mm.

Intenzita horenia je regulovaná prívodom primárneho a sekundárneho vzduchu. Primárny vzduch je ovládaný na dverách popolníka pomocou vzduchovej ruže. Ďalší predhriaty vzduch je nasávaný do kúreniska pomocou otvorov v zadnom šamote a je ovládaný tyčou, ktorej koniec je na prednej stene kachlí pod dverami kúreniska. Okrem toho sa pri spaľovaní podieľa vzduch, ktorý sa nasáva cez drážky dverí kúreniska. To sa nedá regulovať. V dôsledku prívodu týchto dodatočných vzduchov dochádza v kúrenisku k takzvanému dvojitému spaľovaniu, keď sa plyny vytvorené pri spaľovaní opäť spaľujú. Vďaka tomuto procesu sa dodávané palivo využíva efektívnejšie v maximálnej možnej miere.

Ohrievač teplej vody v tvare písmena L je umiestnený na zadnej a bočnej strane kúreniska (nahrádza šamotové tehly). Vývody na pripojenie k systému ústredného kúrenia sú na zadnej stene spotrebiča. Vzhľadom na obmedzený priestor v dizajne kachlí je ohrievač teplej vody menší, a preto má nižší obsah vody. Preto odporúčame pripojiť kachle k okruhu s nútenou cirkuláciou vody (s čerpadlom).

Spotrebič s ohrievačom teplej vody nie je možné prevádzkovať bez pripojenia k vykurovaciemu systému!