Kachle KVS MORAVIA typ 9190

Cena
0 €

Výrobca

Kód produktu
P00225

Kachle na tuhé palivá KVS MORAVIA typ 9190 Simon viac

Kachle na tuhé palivá KVS MORAVIA type 9190 Simon sú určené na vykurovanie, varenie a ohrievanie jedál. Kúrenisko umožňuje použitie predvalkov s dĺžkou do 300 mm a priemerom do 150 mm.

Kachle Simon v rustikálnom štýle si získali množstvo zákazníkov, ktorí oceňujú najmä ich vzhľad, sklenené dvere kúreniska a možnosť ohrevu alebo varenia jedla vďaka sporáku, ktorým sú tieto kachle vybavené. Kachle sú vhodné pre staršie aj moderné interiéry. Ideálne je umiestniť tieto kachle do otvoreného priestoru, pretože sú určené hlavne na vykurovanie. Sálavé teplo do priestoru je vyžarované vo všetkých smeroch, ale väčšinou spredu a dosky.

Technické parametre:

Menovitý tepelný výkon (MTV): 7,0 kW
Nastaviteľný výkon: 7 – 9 kW
Priemer dymového hrdla: 120mm
Rozmery kachlí (šxhxd): 400 x 855 x 600 mm
Rozmery kúreniska (šxhxd): 225 x 350 x 320 mm
Minimálny ťah komína: 12 Pa
Efektívnosť v MTV: 82 %
Hmotnosť: 103kg
Odporúčané palivo: Drevené a drevené brikety
Dizajn taniera: oceľová zem
Trieda energetickej účinnosti:

Technický popis

Kachle KVS MORAVIA typu 9190 Simon sú určené na spaľovanie tuhého paliva, ako je drevo a drevené brikety.

Tento typ kombinuje výhody krbových kachlí a kachlí, pretože okrem varenia a vykurovania očarí aj skutočnosť, že cez sklenené dvere kúreniska je možné vidieť aj horiaci oheň. Materiály použité pri výrobe tohto typu sú podobné v porovnaní s inými typmi spotrebičov KVS MORAVIA.

Kúrenisko je tradične vyrobené zo šamotových dosiek s hrúbkou 40 mm a robustného liatinového dna s rotujúcim liatinovým roštom. Dvere kúreniska sú presklené. V spodnej časti kachlí sú dvere popolníka. Kľučky dverí majú drevené kľučky – nie sú také horúce v prevádzke a dá sa s nimi manipulovať holou rukou. Tento typ má rozmer vstupných dverí do kúreniska - šírka 160 mm x výška 175 mm, čo umožňuje vložiť predvalky s priemerom do 150 mm a dĺžkou do 300 mm.

Intenzita horenia je regulovaná prívodom primárneho a sekundárneho vzduchu. Primárny vzduch je ovládaný na dverách popolníka pomocou vzduchovej ruže. Ďalší predhriaty vzduch je nasávaný do kúreniska cez otvory v zadnej dodatočne horiacej stene, tento vzduch nie je ovládateľný. Okrem toho vzduch, ktorý je nasávaný cez drážky dverí kúreniska, je zapojený do spaľovania, ktoré tiež nemožno regulovať. V dôsledku prívodu týchto dodatočných vzduchov dochádza v kúrenisku k takzvanému dvojitému spaľovaniu, keď sa plyny vytvorené pri spaľovaní opäť spaľujú. Vďaka tomuto procesu sa dodávané palivo využíva efektívnejšie v maximálnej možnej miere a zvyšuje sa účinnosť spotrebiča.