Sporák s rúrou KVS MORAVIA typ 9112-V Klaudia

Cena
2 540 €

Výrobca

Kód produktu
P00219

Sporák s rúrou na tuhé palivá KVS MORAVIA typ 9112-V Klaudia s teplovodným ohrievačom (výmenníkom) viac

Sporák na tuhé palivá KVS MORAVIA typ 9112-V Klaudia s teplovodným ohrievačom (výmenníkom) kombinujú výhody spotrebiča určeného na varenie, pečenie jedál a kotla ústredného kúrenia. Veľké kúrenisko umožňuje použitie drevených guľatiny s dĺžkou do 450 mm a priemerom do 190 mm. Jednou z mnohých ďalších výhod je variabilita pripojenia ku komínu.

Kachle už majú 3 výstupy dymových výparov v štandardnej verzii na pripojenie ku komínu zozadu, zboku alebo zhora (poznámka: pri použití sklokeramickej dosky - možnosť pripojenia iba z bočnej alebo zadnej steny). 

Kachle sa vyrábajú v pravej alebo ľavej verzii, ktorá sa vyznačuje hlavne umiestnením vývodov do komína (pri pohľade spredu). Správny dizajn - všetky 3 výstupy dymových výparov sú v pravom rohu a rúra je tiež umiestnená v pravej časti kachlí. Ľavá verzia - všetky 3 výstupy dymových výparov sú v ľavom rohu a rúra je tiež umiestnená v ľavej časti kachlí.

Tento spotrebič nie je zaradený do tried "emisií", ale pretože má zabudovaný výmenník vody a príkon vyšší ako 10 kW, podlieha povinným pravidelným kontrolám podľa platnej legislatívy (revízia 1 x za 36 mesiacov).

Technické parametre:

Menovitý tepelný výkon (MTV): 11,4 kW
Výkon do priestoru: 7,6 kW
Výkon do vody: 3,8 – 6 kW
Objem ohrievača teplej vody: 9 litrov
Vývody ohrievača teplej vody: 1
Priemer dymového hrdla: 120mm
Rozmery kachlí (šxhxd): 924 x 850 x 600 mm
Rozmery rúry (šxhxd): 300 x 250 x 430 mm
Výška odsávacieho otvoru: 735 +- 5 mm (v strede od podlahy)
Minimálny ťah komína: 12Pa
Efektivita v MTV 81,7 %
Hmotnosť: 175 kg
Odporúčané palivo: Drevené a drevené brikety
Varianty dizajnu dosky: štiepaná oceľ striekaná, brúsená oceľ alebo sklokeramická
Trieda energetickej účinnosti:

Technický popis

Sporák KVS MORAVIA type 9112-V Klaudie je určený na spaľovanie tuhého paliva, ako je drevo a drevené brikety.

Tieto kachle s ohrievačom teplej vody (výmenníkom) kombinujú výhody spotrebiča určeného na varenie, pečenie jedla a kotla ústredného kúrenia. Kachle tiež očarujú tým, že je možné vidieť oheň horiaci cez sklenené dvere kúreniska ako v prípade krbových kachlí. Materiály použité pri výrobe tohto typu sú podobné v porovnaní s inými typmi spotrebičov KVS MORAVIA.

Je navrhnutý tak, aby pri zachovaní funkcie varenia a pečenia sa jeho potenciál využil aj na vykurovanie iných miestností. Spotrebič s ohrievačom teplej vody má vyššiu prevádzkyschopnosť ako spotrebiče bez ohrievača, a preto vyžaduje vyššiu frekvenciu ukladania a roštovania paliva počas prevádzky. Nie je možné nastaviť stabilnú prevádzku. Spotrebič je vhodný na vykurovanie menších bytových jednotiek a chát.

Kachle majú väčšie ohnisko na úkor rúry, ktorá je menšia v porovnaní s 9100 a 9103. Napriek tomu je rúra dobre funkčná a vybavená mriežkou a plechom na pečenie. Vzhľadom k tomu, že tento typ má veľké vstupné dvere do kúreniska, je možné do neho vložiť predvalky s priemerom do 190 mm a dĺžkou 450 mm.

Ohrievač teplej vody v tvare písmena L je umiestnený na zadnej a bočnej strane kúreniska (nahrádza šamotové tehly). Vývody na pripojenie k systému ústredného kúrenia sú na zadnej stene spotrebiča. Vzhľadom na obmedzený priestor v dizajne kachlí je ohrievač teplej vody menší, a preto má nižší obsah vody. Preto odporúčame pripojiť kachle k okruhu s nútenou cirkuláciou vody (s čerpadlom).

Spotrebič s ohrievačom teplej vody nie je možné prevádzkovať bez pripojenia k vykurovaciemu systému!

Kachle sú vybavené sekundárnym prívodom vzduchu, ktorý pomáha lepšie horieť.

Na zabudovanie kachlí do kuchynskej linky je možné použiť chladiace panely. Ak sú horné skrinky nad kachľami súčasťou vedenia, je potrebné ich izolovať od tepla a pary, napr. kapucňou alebo inými prostriedkami. V opačnom prípade môže dôjsť k poškodeniu vedenia.