Sporák s rúrou KVS MORAVIA typ 9100

Cena
1 490 €

Výrobca

Kód produktu
P00215

Sporák na tuhé palivo s rúrou KVS MORAVIA typu 9100 viac

Sporák na tuhé palivo s rúrou KVS MORAVIA typu 9100 je určený na vykurovanie, varenie, pečenie a ohrievanie jedál. Tieto kachle sa vyrábajú aj s ohrievačom teplej vody (typ 9100-V). Veľké kúrenisko sa dá ľahko prestavať na letnú alebo zimnú prevádzku (odnímateľný horný rošt). Jednou z mnohých ďalších výhod je variabilita pripojenia ku komínu.

Kachle majú 3 výstupy dymových výparov v štandardnej verzii na pripojenie ku komínu zozadu, zboku alebo zhora (poznámka: pri použití sklokeramickej dosky - možnosť pripojenia iba z bočnej alebo zadnej steny). 

Kachle sa vyrábajú v pravej alebo ľavej verzii, ktorá sa vyznačuje hlavne umiestnením vývodov do komína (pri pohľade spredu). Správny dizajn - všetky 3 výstupy dymových výparov sú v pravom rohu a rúra je tiež umiestnená v pravej časti kachlí. Ľavá verzia - všetky 3 výstupy dymových výparov sú v ľavom rohu a rúra je tiež umiestnená v ľavej časti kachlí.

Menovitý tepelný výkon (MTV): 8,4 kW
Nastaviteľný výkon: 8 – 10 kW
Priemer dymového hrdla: 120mm
Rozmery kachlí (šxhxd): 924 x 850 x 600 mm
Rozmery rúry (šxhxd): 400 x 294 x 482 mm
Výška odsávacieho otvoru: 735 +- 5 mm (v strede od podlahy)
Minimálny ťah komína: 12Pa
Efektivita v MTV 82,8 %
Hmotnosť: 155kg
Odporúčané palivo: Drevené a drevené brikety
Varianty dizajnu dosky: štiepaná oceľ striekaná, brúsená oceľ alebo sklokeramická
Trieda energetickej účinnosti:

Technický popis

Sporák KVS MORAVIA typu 9100 je určený na spaľovanie tuhého paliva, ako je drevo a drevené brikety.

Tieto kachle sú dobre použiteľné na varenie, pečenie a vykurovanie miestnosti, v ktorej sa nachádzajú. Je taký výkonný, že dokáže vykurovať ďalšie priľahlé priestory. Je to spôsobené vlastnosťami použitých materiálov a robustnou konštrukciou, o čom svedčí celková hmotnosť 155 kg. Materiály použité pri výrobe tohto typu sú podobné v porovnaní s inými typmi spotrebičov KVS MORAVIA.

Rúra kachlí je väčšia a obsahuje mriežku a plech na pečenie. Má vynikajúce schopnosti pečenia, čo je spôsobené konštrukciou samotného sporáka, pretože plameň obopína celý obvod rúry. Z tohto hľadiska bude tento typ vhodnejší, ak uprednostňujete pečenie a varenie pred ohrevom.

Kúrenisko kachlí je jedným z najväčších v tejto kategórii spotrebičov, tradične sa vyrába zo šamotových tehál a je rozdelené na dve časti pomocou liatinových roštov. Toto usporiadanie ponúka dve možnosti ovládania:
• letná prevádzka – kúrenie na hornom rošte (vhodné na varenie a pečenie).
• zimná prevádzka – vykurovanie na spodnom rotačnom rošte (vhodné na vykurovanie, varenie a pečenie).

Na zabudovanie kachlí do kuchynskej linky je možné použiť chladiace panely. Ak sú horné skrinky nad kachľami súčasťou vedenia, je potrebné ich izolovať od tepla a pary, napr. kapucňou alebo inými prostriedkami. V opačnom prípade môže dôjsť k poškodeniu vedenia.